22. Kongres nemocničních lékárníků

21. 11. 2018

22. Kongres nemocničních lékárníků se konal  9. – 11. listopadu v prostorách Univerzity Hradec Králové.

Kongres pořádala Sekce nemocničních lékárníků České farmaceutické společnosti ve spolupráci se Sekcí farmaceutických asistentů při České asociaci sester. Hlavním tématem letošního kongresu byla problematika léčby infekčních chorob, racionální antibiotické terapie a rostoucí riziko rezistence pa­to­ge­nů na antiinfektiva.  Součástí kongresu byly již tradičně workshopy klinické a onkologické farmacie, prezentace a nedílnou součástí byla i firemní prezentace v podobě satelitních sympozií.

Promedica byla jedním z vystavovatelů tohoto kongresu a byla zastoupena divizí Pharma, pro kterou je tato akce jedna z nejvýznamnějších akcí roku. Letošní ročník navštívilo více než 600 registrovaných nemocničních lékárníků a farmaceutických asistentů. Kongres přinesl účastníkům řadu nových informací, sdílených zkušeností a výzev, které pomohou všem odborníkům v nemocničních lékárnách v jejich každodenní práci.

Naše spolupráce je velmi pozitivně vnímána, opět jsme upevnili naše dlouholeté vztahy, které můžeme využít při další spolupráci v nových oblastech.

Divize Pharma