Zdravotnické technologie (ZT)

Naše divize zdravotnických technologií nabízí rentgenovou a ultrazvukovou techniku pro všechny typy zdravotnických zařízení.


V oblasti rentgenové techniky jsme výhradním zastoupením firmy Carestream pro Českou republiku. Přístroje firmy Carestream (Carestream a dceřinné společnosti Quantum Medical Imaging) se vyznačují výborným výkonem a skvělou životností potvrzující fakt, že Carestream má dlouholetou tradici ve vývoji a výrobě RTG zařízení.

Široké přístrojové portfolio CR a DR techniky umožňuje plnou digitalizaci zdravotnickým zařízením, nejrůznějšího typu a velikosti, včetně tvorby digitálních archívů s velkými objemy dat. A to díky vlastnímu softwaru, který zpracovává obraz, zvuk i text v jakémkoliv formátu. Tato přístrojová technika je vhodná jak pro soukromé lékařské praxe, tak pro stěžejní pracoviště ve fakultních nemocnicích.

 

 

www.carestream.com                              

 

Rentgenová technika

Škála přístrojové rentgenové techniky firmy Carestream je doplněna jedinečnou produktovou řadou společnosti General Medical Merate (GMM), která navrhuje a vyrábí přístroje, tak aby byl zajištěn maximální komfort pro obsluhu i pacienta. Značka GMM je synonymem nejvyšší kvality a bezkonkurenční spolehlivosti.

Produktové portfolio pokrývá oblast :

 

www.gmmspa.com

 

Ultrazvukové přístroje

PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. má v oblasti ultrazvukové techniky výhradní zastoupení pro firmu Hitachi Aloka Medical, Ltd.

Společnost Hitachi Aloka Medical vznikla v roce 2011 sloučením  dvou tradičních a renomovaných japonských firem Aloka Co, Ltd a Hitachi Medical Corporation. Navazuje na úspěšnou historii obou firem a jejich unikátní úspěchy. Firma má pro svoji příslovečnou kvalitu a spolehlivost dominantní postavení na japonském trhu a významné postavení na světových trzích.

Ultrazvukové přístroje Hitachi Aloka Medical jsou pověstné unikátním pojetím, prvotřídní kvalitou a minimální poruchovostí. Nejnovější modely jsou vybaveny špičkovou technologií a nabízející vysoký výkon s minimální spotřebou elektrické energie. Jedná se o nejspolehlivější ultrazvukové přístroje s nejnižšími provozními náklady, které poskytují vysokou úroveň uživatelského komfortu a bezkonkurenční rozlišovací schopnost.

Ultrazvukové přístroje jsou zařízení, vyžadující určité služby a zázemí. Právě PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s., nabízí svým zákazníkům to nejlepší zázemí pro ultrazvuky značky Hitachi Aloka Medical, formou exkluzivního zastoupení pro Českou republiku.

Ultrazvukové přístroje Hitachi Aloka si kupují zákazníci, kteří hledají spolehlivé, dobře ovladatelné ultrazvukové přístroje s vysokou kvalitou zobrazení, ve všech vyšetřovacích režimech. Tuto kvalitu si přístroje udržují i po deseti či dvaceti letech provozu v náročných nemocničních podmínkách.

Např. firma ALOKA jako první na světě uvedla na trh první lékařský ultrazvuk již v roce 1960. ALOKA si jako první firma již v roce 1978 nechala patentovat technologii konvexních sond. V roce 1983 spatřilo světlo světa barevné dopplerovské mapování. Od té doby mají obě firmy na svém kontě řadu dalších patentů a jsou, byly a budou nositeli progrese a inovace ve světové lékařské ultrazvukové technice.     

ALOKA jako první na světě -  v roce 2012 - vyvinula a připojila intraoperační sondu k robotickému systému „da Vinci“ americké firmy Intuitive Surgical.

Hitachi Aloka Medical, Ltd. dlouhodobě spolupracuje se špičkovými japonskými koncerny OLYMPUS a PENTAX na vývoji a výrobě endoskopických ultrazvuků /EUS/, které jsou již v každé fakultní či krajské nemocnici a významně přispívají k určení diagnózy tam, kde klasická ultrazvuková vyšetření, CT a MRI vyšetření nedávají spolehlivou diagnostickou odpověď. Tak je to již v oboru gastroenterologie a již se začíná situace zlepšovat i na poli plicního lékařství, kde již některé plicní kliniky mají tzv. ultrazvukový  bronchofibrovideoskop, od firem ALOKA – OLYMPUS, nebo od HITACHI – PENTAX. Proto jsme schopni uživatelům poskytovat řešení všech jeho požadavků a pro všechny medicínské i veterinární obory, včetně experimentální medicíny.

V portfóliu sond společnosti Hitachi Aloka Medical naleznete více než 100 různých sond včetně nové generace HST (Hemispheric Sound Technology) sond.

Na ultrazvuky HITACHI ALOKA poskytujeme vysoce sofistikovaný, rychlý a kvalitní servis.

Poslední představenou novinkou v obsáhlém portfóliu ultrazvuků Hitachi Aloka Medical jsou ultrazvuky
ARIETTA 60 a ARIETTA 70.

 

www.hitachi-aloka.com

www.ultrasoundcases.info

 

Ultrazvukové přístroje

I zde máme portfolio doplněné o řadu ultrazvuků dynamicky se rozvíjející společnosti SIUI, která od 80.let spolupracovala s Hitachi Japan na výrobě sond. V roce 2003 vyvinula vlastní pokročilý digitální ultrazvuk, který se stal konkurenceschopnou alternativou k renomovaným značkám. V roce 2008 doplnili seznam o 3D (4D) sondy. V následujícím roce i elastografii. Předposledním krokem bylo představení nové rodiny přístrojů – Doppler pro kardiologické aplikace.

Portfólio sond se skládá ze sond konvexních, lineárních, fázových, mikro-konvexních, endokavitálních bi-planárních sond. Tyto sondy jsou doplněny širokou řadu sond, které jsou používány v břiše, porodnictví, gynekologii, na malé části těla, kardiologii, cévní, pediatrii, muskoskeletarní, tak aby splnily různé požadavky od zákazníka.

Společnost SIUI představila jako horkou novinku produktovou řadu Ultracloud na otevřené bázi služby Cloud.

"Ultra" se odkazuje na základní technologie SIUI, inovace odvozené z interdisciplinární snahy moderní fyziky, biologie, akustiky, elektroniky, výpočetní techniky a síťových technologií. Mění omezení tradiční technologické platformy, dosahuje neomezené rozšíření technických zdrojů, zpracování, zvyšuje rychlost zpracování systému a optimalizuje využití zdrojů, tak aby se zvýšila schopnost přizpůsobit se budoucím potřebám. To umožňuje zákazníkům, aby si splnili všechny složité potřeby jednoduchými operacemi.

"Cloud", je zde jako dopravce, umožňuje zákazníkům získat potřebné služby s SIUI výrobky kdykoliv a kdekoliv. To přináší velké pohodlí, skvělou zábavu stejně jako přidanou hodnotu pro naše zákazníky v rámci servise, presetů či zálohování.

 

DXA – Kostní denzitometrie
http://www.dms.com/en/stratos-dr-2/

Společnost Promedica Praha Group, a.s. v roce 2015 nově zařadila do svého portfolia také špičková zařízení společnosti DMS Francie a to kostní denzitometry pro měření hustoty kostní tkáně. Po osvědčené špičce Hig-End modelu Lexxos dR – který byl do dnešní doby nejvýkonnějším a také populárním kostním denzitometrem, nastupují jejich plnohodnotní zástupci Stratos a Stratos dR. Kostní denzitometry Stratos mají výborný poměr cena versus kvalita. Také ovládání přístroje, rychlost snímání, velmi nízká hlučnost a rozměry jsou na nejlepší možné úrovni.
 

Stratos a Stratos dR používá skenovací metody Rectilinear scan s maximální skenovací oblastí velikosti 200 x 65 cm. Pro samotné skenování používá motorizované rameno s X a Y kinematikou a pevným typem stolu, pro všechna vyšetření včetně celotělového moduu Full Body. Kostní denzitomery Stratos využívají akvizičních metod typu Dual Energy X-ray Absorptiometry -DXA s vyšetřovacími protokoly:

AP páteř (L1-L4), Předloktí: Ultradistal, Mid-radius a distální, HIP: Total HIP, krček stehenní kosti, trochanter, intertrochanter, Ward zóna, Total Hip: Kombinované vyšetření levé a pravé kyčle, In-Row Scan. Kombinované vyšetření bederní páteře a levé a pravé kyčle, Celé tělo: celkový a lokální (levá ruka, pravá ruka, levá žebra, pravá žebra, páteř Th, L páteř, pánev, levá noha, pravá noha, hlava).

Kostní denzitomery společnosti DMS Francie obsahují také Standardní ale i doplňkové diagnostické nástroje, nástroje pro analýzu, nový uživatelsky přívětivý software obsahující všechny potřebné nástroje aplikace fungující na všech rozšířených platformách WIN7, 8 a 10. Ukládání na CD/DVD, DICOM kompatibilní (výstupy HIS, RIS, PACS)

A mnoho jiných funkcí, které Vám na požádání velmi rádi představíme a ukážeme v praxi. DMS Francie také jako první přichází s průlomovou technologií 3D-DXA , která dnes již z rutinních BMD obrázků rekonstruuje 3D obrazy stehenní kosti. Tato metoda byla ověřena porovnáním výsledků rekonstruovaných obrazů se snímky pořízených na CT. Tato nová metoda zobrazení ve 3D poskytuje odborníkům poprvé přístup k informacím o stavu kostní struktury, což doposud z obrázků DXA nebylo možné.

 

Komplexní dodávky

Pro tyto úkoly je v divizi zdravotnických technologií připraven profesionální tým odborníků s letitou praxí a širokým zázemím, které se opírá o ucelené portfolio zkušeností a produktů firmy Promedica Praha Group, a.s. Variabilita naší společnosti umožňuje poskytovat komplexní služby jak fakultním nemocnicím, regionálním nemocnicím a léčebnám až po soukromý sektor zahrnující specializované kliniky i ordinace.

Jsme připraveni:

  • spolupracovat při definici nejrozličnějších medicínských a technologických potřeb klienta
  • zpracovat analýzu ekonomických možností při zachování maximální efektivity daného zařízení
  • sestavit soubor zdravotnických technologií od nejrůznějších dodavatelů přesně podle nároků uživatele
  • klást maximální zřetel na ergonomii daného pracoviště a tudíž i optimalizovat veškeré náklady spojené s provozem
  • připravit doplňkové služby v podobě dodávek následného spotřebního materiálu včetně logistiky
  • předložit klientovi nabídku s nejlepším poměrem ceny a užitné hodnoty podle místních potřeb
  • vytvořit komplexní služby pro klienty od prvotních úvah a plánů, konzultací, projektů, přes realizaci
  • samotných dodávek investičních celků až po navazující servisní služby (záruční i pozáruční) – „na klíč“
  • realizovat dodávku tak, abychom dostáli všem medicínským, logistickým, technickým a ekonomickým nárokům ke spokojenosti všech.

 

Veterinární technika

Pro veterinární segment nabízíme širokou škálu přístrojové techniky – inovativní ultrazvukové přístroje společnosti SIUI, rentgenové přístroje včetně softwarových řešení společnosti Carestream a General Medical Merate doplněné špičkovými detektory New Medical Imaging.

Ultrazvuky společnost SIUI pokrývají svou komplexností a variabilitou veškeré potřeby veterinárních lékařů pro práci v terénu až po ordinace a velké kliniky.

 

 

 

www.siui.com

 

Informační materiály


Prohlédněte si katalog
Klikněte zde

Rychlý kontakt

PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.
Novodvorská 136, 2. patro,
142 00 Praha 4
Zobrazit na mapě

tel.: +420 221 595 111
fax: +420 224 257 838
info@promedica-praha.cz

Informace o GDPR


Obchodní zástupci

Zobrazit kontakty

Přihlášení / Registrace

Zadejte Váš registrační email
Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se můžete zde

Katalog

Prohlédněte si náš interaktivní katalog.

Katalog je možné si také stáhnout.

Otevřít katalog

Rychlý kontakt

PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.
Novodvorská 136, 2. patro,
142 00 Praha 4
Zobrazit na mapě

tel.: +420 221 595 111
fax: +420 224 257 838
info@promedica-praha.cz

Informace o GDPR